Login:
Password:

Forgot password? Register

Article

Feeps


Redactor

53


56
Reminiscence (Political)
Posted 3 years ago by
Feeps    
Report


Naród wspaniały, tylko ludzie...


1.
1.
1.


Rodacy, znajomi, gracze..

Czas podsumowania i podziękowania - przede wszystkim podziękowania. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi ponad 100 dni temu i wytrwali do końca. To była zwariowana podróż i mój pierwszy serwer, ale daliśmy radę.

Przejąłem władzę nie mając o grze większego pojęcia, gram w e-sima od 12-tego dnia Suburbii, ale wcześniej byłem w USA i zawitałem tu około 5 miesięcy temu. Nie wypowiem się, więc o początkach i o polityce poprzednich prezydentów - mogę powiedzieć tylko tyle, ile sam zobaczyłem. Poważnie zacząłem grać w momencie, gdy Polska znikła z mapy i kilku pajaców postanowiło zabawić się i potańczyć na stypie, bo byli za słabi żeby zrobić cokolwiek - zostało im trollowanie. Miałem chęć i pomysł na to żeby jednak wrócić z Polską na mapę i przerwać ten czas stagnacji oraz zachęcić graczy do dalszej zabawy.

Chcę tylko szybko omówić jakie kroki podejmowałem i co się wydarzyło. Od początku było wiadome i sam mówiłem otwarcie, że żadnych negocjacji z Indonezją nie będzie - i żadnych negocjacji nie podjąłem, dopiero później przedstawiciele Indonezji, którzy zostali u władzy wysunęli propozycję do mnie - ale to nie było już ważne, bo mieliśmy własny sojusz i wizję.

Początki/Beginning - Star Alliance

10 sierpnia wspólnie z arekzbarcic założyliśmy sojusz Star Alliance, który był odpowiedzią na rządy Indonezji i bodźcem do odzyskania niepodległości - nie tylko przez Polskę, ale również przez kilka innych krajów. I tu na wstępie muszę podziękować prezydentom krajów, którzy byli obecni i wspólnie z nami walczyli przeciwko Indo.

CP of Sweden Stenrik Hensson
CP of Bulgaria S7R1KeR
CP of Slovakia Septim
CP of Croatia OneLove
CP of Estonia at_est
CP of Japan KrystianS
CP of Greece Ragnarion
CP of Serbia Zale
CP of Norway Guho123
CP of Turkey Trevelly26
CP of Spain Idaho

Thank you guys for Star Alliance, for talking on discord, for fighting together against Indonesia in August. It was the first step and we were great. Thanks again!
Thank you Iran, thank you Egypt aswell, you were helping too and it was great to play with you guys Epicureking , Epicure and Dotxx .

To był pierwszy duży krok - 12 CP z 12 krajów zaczęliśmy wspólnie koordynować akcje i zaczęliśmy uprzykrzać życie Indonezji. Początkowo delikatnie, aż w końcu rzeczywiście Indonezja miała niezbyt ciekawą sytuację. Pracowaliśmy wspólnie przez 2 tygodnie, prawie do końca sierpnia, gdy klimat się zmienił...

Przeciwnicy mogą chcieć odbierać zasługi mi, Ojojq, Peru i innym krajom mówiąc "aaa Indo to już przestało grać, aaa bugi to, a bugi tamto, aaa umarły serwer" - no i proszę każdy może tak mówić i ja nie będę oponował. Prawda jest jednak taka, że liczy się to co ma miejsce w dniu 180... Peru jest pierwsze, a Polska jest druga - Grecja czwarta, Japonia szósta, Szwecja siódma, Bułgaria ósma. Trzon poprzedniego sojuszu utrzymany i będąc szczerym - państwa, o które ja najbardziej zabiegałem i których liderów szanowałem, więc dzięki raz jeszcze...

Thanks again to jebb1987 Ragnarion , KrystianS , Stenrik Hensson , S7R1KeR - since the beginning you were the closest friends to me, i mean damn.. Stenrik my friend, Striker my friend.. Krystian too, Ragnarion thank you dude. We are here, we survived, thank you and congratulations.

Krok drugi/Second step - Peru

Do gry wchodzi uśpione Państwo Peru i mapa zaczyna się kształtować. W tym momencie duże podziękowanie dla Ojojq , który przybył z Peru do Polski i zaczął mi pomagać, gdyż Arek musiał ustąpić i byłem u władzy sam. Wraz z moimi stosunkami dyplomatycznymi, które zawiązałem do tej pory i jego znajomością z ekipą Peru mogliśmy postawić bezpieczne gwarancje dla państwa polskiego.

I tutaj naprawdę, ale to naprawdę wielkie podziękowania dla osoby jebb1987 oraz Miguel Grau . THANK YOU BROTHERS, PERU - THANK YOU JEBB and THANK YOU GRAU Coños :v
I mean.. thanks for everything - for talking everyday, for your help, for inviting me to your crew, for your trust, for this time and for amazing game! Honestly.. you looking for the most trusted person? Jebb, love you man and love your crew or i guess i can say now OUR CREW, best time playing with you guys from South America, talking on whatsapp and fighting together, i won't forget. What a journey it was, oh damn!


Po przebudzeniu i wejściu do gry Peru zaczęliśmy kończyć z ostatnimi ogniskami konfliktów i tworzyć mapę na koniec serwera. Krok po kroku, ramię w ramię - chociaż sytuacja się zmieniała i odpadło kilka krajów to Polska, Peru, Szwecja, Bułgaria, Japonia i Grecja były razem i skończyły razem. I chociaż różne osoby mogły mieć różne opinie na temat przyszłej mapy i podziału terenów - ja zawsze stałem przy największych przyjaciołach czyli Peru, Szwecji i Bułgarii - Thanks Peru, thanks Sweden, thanks Bulgaria - i can't thank you enough.

Krok trzeci - Rozłam/Division

Po odzyskaniu sił, po przemianowaniu Star Alliance i po dołączeniu Peru do walki z nami - był pewien czas, podczas których wszystko się kształtowało na przełomie sierpnia i września - każde państwo w zaistniałej sytuacji - czyli odbicia regionów od Indonezji chciało mieć silne państwo i przetrwać do samego końca, więc... skutkiem gier politycznych nastąpił rozłam.

I tutaj chciałbym podziękować jeszcze raz i też przeprosić kilka osób. Thank you Zale , pero2000 , OneLove , Septim and at_est . Thank you Serbia, Croatia, Slovakia and Estonia. Thanks and i'm sorry - it was a game, i hope we are still friends, i know we are - because we are talking still and guys - no harm no foul. Everybody wanted something for yourself, it was a great time fighting with you and against you aswell. It was all about politics and done for political gain. Thanks again!


Krok czwarty - Ostatni sojusz/The Last Alliance

Po rozłamie na scenie został główny trzon, który dla mnie od początku był najważniejszy i najbardziej w tym gronie się dogadywaliśmy. Do sojuszu dołączył Israel i obok Peru i Polski stanowić miał trzecią siłę.

I tutaj podziękowania dla nowych osób, czyli ishaeyav i israelas za wspólną grę z nami przez ostatnie tygodnie. Thank you ishaeyav and thank you israelas and Israel aswell - for playing together last weeks, big thanks!


Właśnie z tym sojuszem wspólnie zakończyliśmy rozgrywkę na serwerze Suburbia w dniu dzisiejszym - 180. Dziękuję i gratuluję TOP3 - thanks and congrats to Peru, Poland, Israel.

Dodatek - sprawy polskie/polish internal affairs
Przez te niecałe 4 miesiące i 4 kadencje na koniec pragnę podziękować kilku osobom z Polski - bez których byłoby mi o wiele ciężej, bo chociaż pracowałem dzień i noc w pocie czoła żeby Polska zdobyła tutaj coś i zrobiłem co zrobiłem to jednak mamy osoby, które wyciągnęły rękę i pomogły.

arekzbarcic za wyciągnięcie ręki zaraz po tym jak objąłem stołek CP po raz pierwszy i pomoc w początkach, w porządkach i w założeniu Star Alliance - dziękuję Arek
ZacnyUser - to samo tyczy się Zacnego chociaż nie miałeś tyle czasu, ale dziękuję za rady i chęć pomocy w początkach
Roran - Roran... dzięki, że wróciłeś wtedy do Polski i startowałeś po fotel CP również dlatego, że dzięki temu się poznaliśmy. Dzięki za wszystkie rady, które mi dałeś jeszcze przed tym jak wygrałem pierwsze wybory, jak również tuż po tym. Przy Twojej osobie podziękowania również do nusssss oraz reszty wesołej ekipy jak Sobieski czy mich939 . Dzięki Panowie!
anonim - Szygorski... nie ma Cię już z nami i bardzo szkoda, może kiedyś przeczytasz tego arta i się odezwiesz. Dziękuję Ci za wszystkie tygodnie i Twoją pomoc i rozmowy.
Lyell Third - Tak samo jak na Szygorskim, tak i na Tobie Lyell mogłem zawsze polegać i wspólnie z majster123 oraz Halny tworzycie najlepsze grono, które miałem w Polsce. Zawsze walczyliście, zawsze byliście i zawsze pomagaliście, doceniam i pamiętam. Dziękuję!
Piggy Thank you Piggy my friend for talking, i appreciate your loyalty way back then but we are here now and we are friends so everything is alright. And Piggy... i'm sorry but i'm not Ptaku, i'm just Feeps, but thanks for game and see you soon i hope!
jebb1987 Love you man!
Miguel Grau You too my brotha!
Knepibler Broooootha, thanks!
S7R1KeR Maaaartin thank you, love ya man!
musaka Love you Alex!
Stenrik Hensson Thank you Stenrik!
gabi93 , Mascaracan , nont and many many more!

I na koniec dzięki Grzesiek za pomoc, dzięki Ojojq - radziliśmy sobie razem i zrobiliśmy świetną rzecz. Dzięki za pomoc w ogarnianiu, za rady i za rozmowy, zrobiliśmy to!

Thanks
F.
Prezydent Polski

Previous article:
Long time no see - 35. (3 years ago)

E-Sim
Free strategy browser game.
This server is closed

 160+ Countries
 ~40k active users
 15 seconds to register

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Laws | Privacy policy | Staff | Wikia | Alpha | Primera | Secura | Suna | Deriva | Pandemia | Euforia | esim political game
Play on